Türkiye'nin Dekorasyon Platformu!

Çocuk Odası İçin Kendin Yap Duvar Dekorasyon Fikirleri

İlham veren fikir ve dokunuşlar ile çocuklarınızın odalarını dekore edebilirsiniz. Böylece çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirmesi açısından, onlara yardımcı olabilirsiniz. Dekorasyonda ön plana alınması gereken noktalar, eğitici uygulamaların eğlenceli şekilde odaya tasarlanmasıdır. Çocuk odası için kendin yap duvar dekorasyon fikirleri ile kendi yorumunuzu da ekleyerek daha güzel tasarımlar elde edebilirsiniz. Duvar dekorasyonu için, yeni ürünler almak yerine dilerseniz, evinizde bulunan malzemeler ile de farklı objeler oluşturabilirsiniz. Ya da ufak tefek ürünler alabilir ve bambaşka bir güzellik yaratabilirsiniz.

Çocuk Odası İçin Kendin Yap Duvar Dekorasyon Fikirleri

Çocuklarınızın odasına küçük detaylar ekleyerek, onlara bambaşka bir dünya oluşturabilirsiniz. Çocuk odası için kendin yap duvar dekorasyon fikirleri arasında; birden farklı renkler ile yapılan duvar boyaları, çocuklarınızın hayran olduğu çizgi film kahramanlarına yönelik desen ve modellerin çizimi, eğitici görsel desenler gibi birbirinden hoş çizimleri, çocuklarınızın odasının duvarına yansıtabilirsiniz. Renkli kutular, renkli kumaşlar, renkli çizimler ile gökkuşağı renklerinin hepsini çocuklarınızın odasına yansıtabilirsiniz. Böylelikle renkleri öğrenmesi ve kavraması içinde iyi olacaktır.

Keçe Kumaşlar

Keçe Kumaşlar
Keçe Kumaşlar

Keçeden yapılan tasarımlar ile çocuk odalarınızın duvarını süsleyebilirsiniz. Evinizde bulunan keçe kumaşlar ile farklı şekiller kesebilir ve duvar süsü olarak duvarına monte edebilirsiniz. Örneğin, beyaz keçeden bulut, yağmur damlası, yıldız gibi çeşitli şekiller kesebilir ve dilerseniz parçanın üzerine şekiller çizebilirsiniz.

Kumaş Dekorasyon Fikirleri

Kumaş Dekorasyon Fikirleri
Kumaş Dekorasyon Fikirleri

Evinizde bulunan fazla kumaşları, renkli torbalar yaparak duvarına yerleştirebilirsiniz. Böylelikle renkli torbaların içine çocuklarınızın farklı eşyalarını yerleştirebilirsiniz. Kolay bir şekilde bulmak isteyeceğiniz eşyalarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hem duvar dekorasyonu için hoş bir görünüm elde edersiniz hem de işlevselliği ile sizlere yardımcı olur.

Renkli Kutular, Raflar

Renkli Kutular, Raflar
Renkli Kutular, Raflar

Çocuklarınızın fazla sayıda oyuncağı varsa ve bunları yerleştirmek için, yer bulamıyorsanız, renkli kutular yapabilir ve duvarına asabilirsiniz. Geometrik şekillerde hazırlayacağınız kutuları, oyuncak rafı olarak kullanım sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde dilerseniz; renkli köpüklerden çocuğunuzun adını kesebilir ve odasının duvarına monte edebilirsiniz.

Duvar Çizimleri

Duvar Çizimleri
Duvar Çizimleri

Çocuğunuzun odasının duvarına, onunla beraber kolay çizimler yapabilirsiniz. Böylece beraber aktivite yaptığınız için onun içinde, anlamlı ve keyifli bir anı olarak duvarını süsleyecektir. Ya da basit çizimler ile beraber tablo yapabilir ve onu duvarına yerleştirebilirsiniz. Duvar çizimlerini çizdikten sonra, beraber boyamanız da mümkün. Sadece hayal gücünüzü biraz aşmanız yeterli olacaktır. Yaratıcı düşüncelerinize izin verin. Çocuk odası için kendin yap duvar dekorasyon fikirleri ile herkes ile aynı dekorlar yerine, çocuğunuzun ve kendi yaratıcılığınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Dekoratif Duvar Boya Fikirleri

Dekoratif Duvar Boya Fikirleri
Dekoratif Duvar Boya Fikirleri

Çocuk odası için kendin yap duvar dekorasyon fikirleri arasında farklı desen boyalar da dikkat çeker. Çocuğunuzun zevkine göre, iç cephe boya seçebilir ve kağıt bant gibi ek ürünler ile farklı katmanlarda farklı boyaları tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde duvar desenlerini öncelikle çizebilir ve içini dikkatli bir şekilde boyayabilirsiniz. Daha geniş çizimlerin boyanması için çocuklarınızdan yardım almanız onu mutlu edecektir.

Eğlenceli Duvar Stickerları

Eğlenceli Duvar Stickerları
Eğlenceli Duvar Stickerları

Çocuk odası için kendin yap duvar dekorasyon fikirleri arasında boyaya alternatif olarak, çocuklar için olan duvar stickerlarını kullanabilirsiniz. Yıldız, bulut, renkli çiçekler, geometrik şekiller vb. şeklinde sayısız sticker ürününden zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz. Her birini duvar rengine göre ve belirli bir düzene göre duvara yerleştirebilirsiniz.

 Duvar Dekorasyonu İçin Renkli Bayraklar

Duvar Dekorasyonu İçin Renkli Bayraklar
Duvar Dekorasyonu İçin Renkli Bayraklar

Çocuk odası için kendin yap duvar dekorasyon fikirleri konusunda, çocuklarınızın düşüncelerine ve hayal gücüne de izin vermelisiniz. Odasına ait kararları kendisinin verdiğini gördüğünde, yaratıcılığı daha iyi gelişir ve kendi kararını vermesine izin verdiğiniz için, öz güven açısından da olumlu yansımalarını görürsünüz. Böylelikle çocuğunuzun gelişim ve büyüme evresine de katkı sağlarsınız. Çocuğunuzun yaş grubuna göre, renkli kumaşlar alabilir ve onun yapmak istediği şeyi yapmasına müsaade edebilirsiniz. Tabii beraber yapmanız gerekir. Renkli ve desenli kumaşları, dilediği şekilde kesebilir ve ipe dizebilirsiniz. Daha sonra duvara yapıştırabilirsiniz. İhtiyacınız olan birkaç parça malzeme ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Renkli kumaşlar, makas, naylon ip, kumaş yapıştırıcısı gibi birkaç parça ile hazırlamanız oldukça kolaydır. Böylelikle kendin yap dekorasyon fikirleri ile çocuklarınızın duvarına renk katabilir ve ortamın ambiyansını değiştirebilirsiniz.

Yorum Yapın